Světový den knihy a autorských práv
jsme si se seniory připomněli 19.dubna 2016 zábavným listováním v díle Vlasty Javořické.

Noc s Andersenem 2016

Do této akce se zapojila také naše místní knihovna . Děti měly připraveny pracovní listy nejen k Malé mořské víle, ale také k Rusalce . Zahrály si na námořníky, dozvěděly se o různé hustotě slané a pitné vody i o způsobu odsolování. Zážitkem pro ně bylo promítání pohádky na klasické dětské promítačce. Na dobrou noc si poslechly noční vysílání pohádky Rádia Junior Dvojky Českého rozhlasu věnované všem účastníkům nocování.

„ Březen za kamna vlezem aneb Malý pranostikář versus skutečnost “

Pod tímto názvem  se konala 22. března 2016 beseda u příležitosti Měsíce čtenářů a Světového dne meteorologie . Našimi hosty byl p. Michal Teleki a p. Jan Kuřitka , kteří sebou přinesli záznamy denního počasí za období několika let, což bylo velice zajímavé. Obdiv patřil také Malému pranostikáři s ilustracemi Jiřího Trnky. Akce se konala Havranově domě .

U příležitosti Mezinárodního dne mateřského jazyka jsme si s dětmi místní mateřské školy zahráli pohádku  O koťátku, které zapomnělo mňoukat  . Akce se uskutečnila 16.února 2016 .

Nepřehlédněte zajímavé odkazy!

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).

Vaše knihovna má nový web!

Vaše knihovna má nové internetové stránky. A má z nich velkou radost. Věříme, že se Vám líbí, najdete zde vše potřebné a budete se často a rádi vracet, abyste zjistili, co je nového, které knížky přibyly a jaké akce chystáme.

Místní knihovna Suchohrdly
Těšetická 114,Suchohrdly
Znojmo

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode